ANTI-STONE minerální liz proti močovým a ledvinovým kamenům 10kg

Kód: G9159
Značka: S.I.N. Hellas
907 Kč / ks 810 Kč bez DPH
Skladem

Minerální liz z vysoce kvalitní mořské soli ze Středomoří se speciálním složením proti močovým a ledvinovým kamenům.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

ANTI-STONE minerální liz z z prémiové mořské soli se speciálním složením proti močovým a ledvinovým kamenům

Symptomy urolothiázy (močových/ledvinových kamenů)

Urolitiáza může postihnout všechny přežvýkavce. Nejpravděpodobněji jsou postižena zvířata, která jsou krmena koncentrovaným krmivem, jako např. u masné produkce. Postiženým zvířatům se v ledvinách a močovém měchýři vytvářejí urolyty (ledvinové/močové kameny). To je provázeno příznaky, jako jsou potíže s močením a bolesti v břišní dutině. Urolity jsou obvykle tvořeny fosforečnanem hořečnatým. Když není uretrální obstrukce úplná, má zvíře potíže s močením a v moči je malé množství krve, ale když je obstrukce kompletní, může dojít až k prasknutí močového měchýře nebo močové trubice a úhynu. Toto metabolické onemocnění je způsobeno především krmením zvířat velkým podílem koncentrovaného krmiva nebo nesprávným poměrem minerálních látek, jako je vápník, fosfor nebo hořčík.

Opatření proti urolitiáze

Podíl minerálních látek, jako je vápník a fosfor, by měl být ideálně udržován na 2:1. Fosforečnan vápenatý nezpůsobuje urolitiázu, zatímco fosforečnan sodný tvoření močových či ledvinových kamenů podporuje. Anorganické sloučeniny, jako je chlorid amonný, rozpouštějí urolyty, čímž přispívají k prevenci onemocnění. Důležitý je také neomezený přístup zvířat k čisté vodě. Přidání vitaminu A do krmné dávky chrání před degradací slizničních buněk, které často tvoří základ urolitů.

Analytické složení: 35,75% sodík, 0,46% vápník, 0,35% hořčík 0,23% fosfor

Složení: Chlorid sodný, chlorid amonný, uhličitan vápenatý, fosforečnan vápenatý, oxid hořečnatý, melasa

Nutriční doplňkové látky na 1kg: 930mg železo jako uhličitan železnatý (3b101), 273mg mangan jako oxid manganatý (3b502), 145mg zinek jako oxid zinečnatý (3b603), 60mg jod jako granulovaný jodid vápenatý (bezvodý, potahovaný) (3b203), 25mg kobaIt jako granulovaný uhličitan kobaltnatý (potahovaný) (3b304), 7,5mg selen jako seleničitan sodný (E8), 15.000 I.E. Vitamin A (3a672a), 2.500 I.E. Vitamin D3 (E671), 21,3mg Vitamin E [3a700), 27.385mg acetát vápenatý (E263)

Doplňkové látky zootechnické na 1kg: 42.000mg chlorid amonný (4d8)

Krmný návod: Umístěte do místa volného přístupu zvířat. Doporučujeme použití držáku minerálních lizů pro 10kg balení.  Krmte maximálně do 1% denní krmné dávky. 

Balení 10kg

Doplňkové parametry

Kategorie: HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA
Balení: 10 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: