Sand gard pro koně náchylné k pískové kolice s probiotiky, psylliem a vitamíny

Kód: 1696
Značka: NAF
1 499 Kč / ks 1 338 Kč bez DPH
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Koně a poníci při pastvě přirozeně požívají písek a půdu. Menší množství, které projde trávicím traktem, je za normálních okolností neškodné. Zvířata, která se pasou především na suchých a písčitých oblastech, však riskují, že pozřou příliš mnoho písku a prachu. Pak může nastat nebezpečná písková kolika. V těchto případech doporučujeme krmit NAF Sand Gard jako sedmidenní kúru jednou měsíčně.

Sand Gard Pellets jsou chutné a snadno se krmí, podporují zdravý pohyb střev (peristaltiku střev) a poskytují bylinné přísady k přirozenému „vypuzení“ přebytků, které se ve střevě nahromadily.

Poskytují také živé probiotické kvasinky pro podporu zdravé populace mikroflóry ve střevě. Sand Gard Pellets lze pravidelně krmit pro dlouhodobé udržení optimálního zdraví střev u koní, kteří mohou přijímat ve větším množství písek ze země.

Zvláště užitečné jsou slupky psyllia. Slupka obsahuje bobtnající látky. Když se dostanou do kontaktu s tekutinou, vytvoří slizkou pastu. Ta absorbuje nežádoucí písek a spolu se střevním obsahem jej pomáhá transportovat ven.

Co je písková kolika? Písková kolika nastává, když jsou koně příliš dlouho drženi na silně erodovaných pastvinách nebo pískových výbězích. Konzumace krmiva z písčitých půd také podporuje pískovou koliku, protože kůň přijímá spolup s pastvou více půdy a písku. Nebezpečí: Střevo koně je dlouhé asi 30 metrů a má četné závity. Může se tam hromadit písek a půda a ucpat střeva. Písek také dráždí sliznici. To vše může způsobit vznik koliky a fekální vody (kotwasser).

Složení: Psyllium semeno, listy proskurníku, pivovarské kvasnice, mrkev (sušená), bobule omicha, šípkové slupky, semena ostropestřce, kurkuma, listy pampelišky, rozmarýn, chlorella (sušená), houby (sušené), zázvor, listy ginkga, lékořice, řepka olej.

Doplňkové látky na 1kg:
Vitamíny: Vitamin E 3a700 500 I.U.
Posilovač stravitelnosti: Saccharomyces cerevisiae CNCM I-4407 4b1702 5.0x1010 cfu
Emulgátory: Hydrolyzované lecitiny 1c322ii 2 000 mg
Nosič:  Bentonit 1m558i 300 000 mg

Analytické složky: Hrubý protein 13,4 %, hrubé oleje a tuky 4,2 %, hrubý popel 29,2 %, hrubá vláknina 12,5 %, sodík 0,33 %, popel nerozpustný v kyselinách 21,9 %

Krmný návod: Podávejte Sand Gard všude tam, kde je patrné nahromadění hmoty ve střevě, nebo když se pasete na suché, písčité pastvině. U vybíravých koní zavádějte do krmné dávky postupně. Pro dosažení nejlepších výsledků krmte jako 7denní kúru jednou měsíčně.

Koně a poníci g za den odměrky za den:
Den 1: 38g
Den 2:  76g
Den 3-4: 114g
Den 5-7: 76g

Balení: kyblík 1,2kg

Doplňkové parametry

Kategorie: KONĚ
Varianta: kyblík 1,2kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: